به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، پس از ارائه اظهارنامه‌های عملکرد مالیاتی سال ۹۵ توسط مودیان حقیقی و حقوقی در خرداد و تیرماه سال جاری، اکنون نوبت به رسیدگی سازمان امور مالیاتی به اظهارنامه‌ها برابر قانون و استفاده از بانک‌های اطلاعاتی است.

مسئله مهم تعیین حد آستانه ارقام اطلاعات مالیاتی است که پیشتر به تایید وزیر اقتصاد و دادگستری رسیده بود و برابر تبصره ۵ ماده ۱۶۹ مکرر مبنای رسیدگی سازمان بوده است، اما با اتفاقات اخیر و سر و صدای ساختگی برخی صنوف و عده اندکی از بخش خصوصی منجر به عقب نشینی سازمان مالیاتی طبق قانون شد. اکنون نیز در همین راستا ارقام اطلاعاتی و حدآستانه برای رسیدگی به عملکردها دست خوش تغییر شده و نسبت به ارقام اولیه مصوب کاهش یافته است.

براین اساس سید کامل تقوی نژاد رئیس کل سازمان مالیاتی در بخشنامه‌ای اصلاح جدول حد آستانه (حداقل ارقام مالیاتی) ماده ۸ آیین نامه اجرایی تبصره ۵ ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیات‌های را ابلاغ کرد.

در این بخشنامه آمده است:‌ پیرو ابلاغ آیین‌نامه اجرایی موضوع تبصره (۵) ماده (۱۶۹) مکرر قانون مالیات‌های مستقیم اصلاحی مصوب ۳۱ تیرماه ۱۳۹۴ بخشنامه شمار ۲۳۰٫۴۱۹۹۷ مورخ ۲ بهمن‌ماه ۱۳۹۵، براساس پیشنهاد شماره ۲۰۰٫۱۰۵۷۴ مورخ ۶ مهرماه ۱۳۹۶ سازمان امور مالیاتی کشور که به تصویب وزرای امور اقتصادی و دارایی و دادگستری رسیده است، بخشی از جدول موضوع ماده (۸) آیین نامه مذکور اصلاح گردید. به پیوست متن اصلاحیه شماره ۱۵۲۶۳۷ مورخ ۲۶ مهرماه ۱۳۹۶ جهت اطلاع و اقدام لازم ابلاغ می‌شود لازم به ذکر است سایر مفاد جدول موضوع ماده (۸) آیین‌نامه مذکور کماکان به قوت خود باقی است.

بخش عنوان  حد آستانه قبلی حدآستانه  مدت
معاملاتی خرید و فروش ارز (اعم از نقدی با برات یا حواله‌ای) کلیه معاملات بانک مرکزی و سایر بانک‌ها: مؤسسات مالی و اعتباری و صرافی‌ها با میزانی بیش از ۲۵۰۰۰ دلار و یا معادل آن در هر سال کلیه معاملات بانک مرکزی و سایر بانک‌ها، مؤسسات مالی و اعتباری و صرافی‌ها با میزانی بیش از یکصد هزار دلار و یا معادل آن در هر سال  سالانه
جمع گردش سالانه (دوره مالی) نقل و انتقال سهام و سایر اوراق بهادار جمع گردش خرید یا فروش سالانه سهام یا سایر اوراق بهادر اشخاصی که به میزان یک میلیارد ریال و بیشتر باشد. جمع گردش خرید یا فروش سالانه سهام یا سایر اوراق بهادر اشخاصی که به میزان پنجاه میلیارد ریال و بیشتر باشد.  سالانه
جمع گردش و مانده سالانه (دوره مالی) انواع حساب‌های ریالی و ارزی (سپرده‌های دیداری) نزد بانک‌ها و مؤسسات اعتباری

الف) اشخاص حقوقی:

کل گردش حساب‌ها به استثنای حساب‌های اشخاص مشمول ماده (۲) قانون که توسط خزانه‌داری کل کشور افتتاح شد یا می‌شود.

الف) اشخاص حقوقی:

کل گردش حساب‌ها به استثنای حساب های اشخاص مشمول ماده (۲) قانون که توسط خزانه‌داری کل کشور افتتاح شد یا می‌شود.

سالانه

ب) اشخاص حقیقی:

جمع گردش بدهکار یا بستانکار کلیه حساب‌های اشخاص که در طی سال شمسی پنج میلیارد ریال (با معادل ارزی این مبلغ) و بیشتر باشد.

ب) اشخاص حقیقی:

جمع گردش بدهکار یا بستانکار کلیه حساب‌های اشخاص که در طی سال شمسی پنجاه میلیارد ریال (با معادل ارزی این مبلغ) و بیشتر باشد.

سالانه
جمع گردش و مانده سالانه (دوره مالی) انواع سپرده‌های غیردیداری ریالی وا رزی و سود آنها نزد بانک‌ها و مؤسسات اعتباری

الف) اشخاص حقوقی:

جمع گردش و مانده کلیه سپرده‌ها و سود متعلق در پایان هر سال به استثنای حساب‌های اشخاص مشمول ماده (۲) قانون که توسط خزانه‌داری کل کشور افتتاح شده یا می‌شود.

الف) اشخاص حقوقی:

جمع گردش و مانده کلیه سپرده‌ها و سود متعلق در پایان هر سال به استثنای حساب‌های اشخاص مشمول ماده (۲) قانون که توسط خزانه‌داری کل کشور افتتاح شده یا می‌شود.

سالانه

ب) اشخاص حقیقی:

جمع گردش بدهکار یا بستانکار کلیه حساب‌های سپرده اشخاص که در طی سال شمسی پنج میلیارد ریال (با معادل ارزی این مبلغ) و بیشتر باشد.

ب) اشخاص حقیقی:

جمع گردش بدهکار یا بستانکار کلیه حساب‌های سپرده اشخاص که در طی سال شمسی پنجاه میلیارد ریال (با معادل ارزی این مبلغ) و بیشتر باشد.

سالانه
جمع گردش و مانده سالانه (دوره مالی) انواع حساب‌ها، سپرده و سود آنها (سپرده‌های دیداری و غیر اطلاعات تمامی حساب‌ها، سپرده‌ها و تسهیلات و تعهدات اشخاص (حقیقی و حقوقی)

اطلاعات تمامی حساب‌ها، سپرده‌ها و تسهیلات و تعهدات اشخاص (حقیقی و حقوقی)

سالانه

 به گزارش فارس، کارشناسان معتقدند بالا بردن حد آستانه مالیاتی آنهم برای اشخاص حقیقی منجر به فرار مالیاتی و مصونیت آنها از فعالیت‌های اقتصادی می‌شود که در نهایت کاهش درآمدهای مالیاتی و حقوق بیت المال را به دنبال دارد. با این کار عملا چتر گسترده شفافیت مالیاتی به نفع عده‌ای از مودیان و فعالان غیرشفاف مالیاتی برچیده شد که عملا به شفافیت در این بخش صدمه وارد می‌کند.

فروشگاه حساب پردازان

گروه حساب پردازان

حساب پردازان متخصص تهران  در حالی 17 سال hc تاسیس خود را سپری میکند که حاصل فعالیت در این سالها ، کسب تجربیات فراوان در خصوص اعمال روشهای متنوع حسابداری به تناسب نوع فعالیت واحد های متقاضی و در نتیجه رضایت ایشان بوده است.

تماس با ما

آخرین خبرها و مقالات

 • 22
  آذر '97

  تنخواه گردان و دستورالعمل فعالیت تنخواه گردان

  دستورالعمل تنخواه گردان پرداخت

   

  مقدمه:

  تنخواه گردان مبلغی پول معمولاً (پول نقد) است که برای رفع نیازهای مالی کوچک و جاری شرکت‌ها و موسسات در اختیار کارمندانی قرار می‌گیرد. هدف از این کار پرداخت سریع بهای خدمات و کالاهایی است که به‌طور روزمره در جریان فعالیت شرکت خریده می‌شود. تنخواه گردان روند پرداخت را بدون نیاز به صدور چک یا دیگر اوراق بهادار تسریع می‌کند.

 • 21
  مهر '97

  محاسبه صحیح اضافه کاری

  محاسبه صحیح اضافه کار چگونه است و چه مبنای محاسبه ای ،  درست است؟

  پیش از اینکه بخواهم در باره نحوه محاسبه اضافه کاری صحبت کنم ، لازم است که چند مورد مرتبط به این موضوع را از منظر قانون متذکر شوم.  

 • 08
  مهر '97

  نحوه محاسبه مالیات بردرآمد پزشکان!

  نحوه محاسبه مالیات بر درآمد پزشکان!

  کلیه‌ی صاحبان مشاغل که موظف به نگهداری اسناد و مدارک و تنظیم دفتر تجاری شده‌اند می‌باید اظهارنامه‌ی مالیاتی خود را بر اساس آن تنظیم کنند.

مختصر و مفید

testimonial author حوزه مالیاتی چیست؟

👈آیا می دانید حوزه مالیاتی چیست و چگونه تعیین می‎ شود ؟

🔻 تمامی شرکتها و موسساتی که در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسیده اند باید نسبت به تعیین حوزه مالیاتی خود نیز اقدام نمایند.

🔻 تعیین حوزه مالیاتی به منظور دریافت کد اقتصادی، شرکت درمناقصات ؛مزایدات، اخذ کارت بازرگانی، اخذ تسهیلات بانکی، افتتاح حساب بانکی، تشکیل پرونده بیمه کارکنان شرکت صورت می‎گیرد.

🔻حوزه مالیاتی به منظور افزایش درآمد‎های مالیاتی، کاهش هزینه وصول مالیات، رضایت مندی مودیان، شفافیت در عملکرد و پیاده سازی آیین نامه اجرایی ماده 219 قانون مالیات‎های مستقیم اهداف پروژه تفکیک اداره کل مالیات بر شرکت‎ها شکل گرفته است

اگر در پرونده مالیاتی و بیمه تامین اجتماعی از ادامه کار مایوس هستید ، شانس خود را با ما بیازمایید. با ما تماس بگیرید

 logo-samandehi  دروازه پرداخت معتبر

 

آمار وب سایت

ما 15 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

از ما بیشتر از هر لحظه بدانید

موسسه حساب پردازان متخصص تهران در حالی 16 سال تاسیس خود را سپری میکند که حاصل فعالیت در این سالها ، کسب تجربیات فراوان در خصوص اعمال روشهای متنوع حسابداری به تناسب نوع فعالیت واحد های متقاضی و در نتیجه رضایت ایشان بوده است. در هرحال شما با ثبت ایمیل خود در این سامانه با آخرین دانسته های ما شریک شوید.

آخرین خبرها و رخدادها

اطلاعات و مشخصات

موقعیت شرکت

تهران ، شهرری

شماره تماس با مدیرعامل: 02155926944

شماره تماس: 02155929416

آدرس ایمیل: info@hpmtehran.ir

پشتیبانی سایت

 

سفارشات فقط از طریق ارسال درخواست انجام می شود.

آدرس ایمیل: support@hpmtehran.ir